İşleyiş

Çocuklar doğdukları andan itibaren etraflarındaki dünyayı keşfetmeye başlarlar. FREE STEPS’de oyun grubu müfredatı çocukların keşiflerine devam etmelerini sağlar.

Yaşamın ilk birkaç yılındaki erken deneyimler, bu dönemde maksimum beyin gelişimi gerçekleştiği için becerilerin kazanılması açısından kritik öneme sahiptir.

Oyun Grubu programımız hafta içi okul rehber öğretmenimiz eşliğinde iletişim dili türkçe olarak, hafta sonu iletişim dili ingilizce olarak 12-24 ay yaş grubundaki çocuklarımız için her salı, perşembe ve cumartesi günleri saat 10.30 ile 12.00 arasında gerçekleşmektedir. 12-24 ay yaş grubu programımız ebeveyn eşliğinde sürdürülmektedir. Çocuklarımız güne farklı halı ya da masa aktivitelerimizden birini seçerek başlarlar. Ardından günün programına göre spor salonu, sanat aktivitesi, duyusal oyun ya da ince motor aktivitesi ile devam edilir. Son olarak bahçede serbest zaman, dans ve atıştırmalık ile program sonlandırılır.

İki Dil'li İşleyiş
Psikolog
Klinik Psikolog
curriculum_img1
curriculum_img2
curriculum_img4
curriculum_img3
curriculum_img5
Temel Öğrenme Alanları

Bağımsız, yaratıcı ve eleştirel düşünürler

Sabah Sohbeti

Bu, çocukların bir grup ortamında nasıl işlev göreceklerini öğrenmelerine yardımcı olur. Konuşmak için bir zaman ve dinlemek için bir zaman olduğunu öğrenirler. Aynı zamanda günlük işleyiş planlarını eğitmenleri ile birlikte oluşturabilmeleri için değerli bir zamandır.

Matematik/Fen

Çocuklar matematik ve fen deneyimleri ile, artan eksilen kavramlarını, deneyler ile neden sonuç ilişkilerini öğrenirler. Daha fazla sayı sayma, daha fazla karşılaştırma yapma, grafikler oluşturma ve örüntüleme yapmak çocukların öğrenme becerilerini geliştirir.

Evrensel Değerler

Çocuklara insani değerler kazandırmak için planlanmış bir programdır. (Çocuk, dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın çocuk olduğu için özeldir.) Kazandırılması hedeflenen değerler, sevgi, saygı, iş birliği, yardımlaşma, dayanışma, paylaşma vb. değerlerdir.

Sosyal Duygusal Gelişim

Çocukların öncelikli gelişim alanı olarak kabul edilen sosyal-duygusal gelişim, klinik psikolog ve psikolog denetiminde takip edilir.

Yönetimsel Beceri Programı

Çocukların kendi kendilerine yetebilme becerilerinin geliştirilmesi, zaman yönetimi ve planlama yapabilmeleri yaşamlarını organize edebilmeleri açısından son derece önemlidir.

Sanat

Boyama, oyun hamuru, kesme, yapıştırma gibi farklı uygulamalar çocukların ince motor becerilerini, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmelerine yardımcı olur.

Beden Gelişimi ve Eğitimi

Çocukların öncelikli gelişim alanlarından olan kaba motor becerileri farklı sportif branşlarla desteklenir. Basketbol/Jimnastik/Yoga/Dans branş eğitimlerimizdir.

SSS

Sıkça Sorulan Sorular

Oyun Grubu 12-24 ay çocuklarımızın ilk sosyalleşme adımlarıdır. Planlanmış ardıl aktivitelerle bir rutin oluşturmaları sağlanır. Her etkinlik farklı alanda bir kazanım niteliğindedir. Ebeveyn eşliğinde küçük sosyal gruplar içerisinde bireysel hareket etme becerileri geliştirilir. Görsel, işitsel ve kinestetik gelişim desteklenir. 36 ay sonrası bağımsız olarak sürdürebileceği okul öncesi sürecin ön hazırlık adımlarıdır.

  • Sosyal beceri edinme
  • Planlı işleyiş sürdürebilme
  • Hareket ederek enerji transferi
  • İnce motor becerilerinin desteklenmesi
  • Dil gelişimin hızlandırılması

Ebeveynli oyun grubu 12-24 ay aralığını kapsar.

 

 

12-24 ay aralığında bebeklik süreçleri devam ettiği için duygusal gelişimleri açısından ebeveyn eşliğinde sürdürülmesi gerekmektedir.

 

Oyun gruplarında çocuklar eğitimciler tarafından objektif olarak gözlemlenir. Gelişim düzeyleri ay gruplarına uygun olup olmadıkları ile ilgili değerlendirmeler yapılır. Aynı zamanda oyun gruplarında gelişimlerine desteklemeye yönelik programlar uygulanır.

Located at the foothills of the beautiful Kemmanagundi mountains and surrounded by rolling farmlands, our entire campus is filled with hundreds of species of ferns, fruits, flowers, plants & trees. We recreated a lush tropical garden so that you and your loved ones can relax & refresh

Veli el kitapçığı için kaydolun...

Sorunuz var mı ve bizimle iletişime geçmek ister misiniz? Bizi arayın veya ziyaret edin.
0212 265 17 23

Etiler Mah. Bade Sokak No:2
Beşiktaş / İstanbul

Pazartesi – Cuma:(Okul)
09:00  – 17:00

C.tesi – Pazar:(Branşlar)
09:00  – 17:00

© 2023 – FREE STEPS SCHOOL. Tüm hakları saklıdır.