Biz kimiz

Free Steps'e Hoşgeldiniz

Etiler Kemer Kids Garden olarak 2004 yılında başladığımız eğitim sürecinde, Zeynep Mutlu Vakfı ile olan ortaklığımızın 01.01.2011 tarihinde son bulmasıyla yolumuza Free Steps School olarak devam etmeye başladık.

18 yıllık eğitim sürecinde elde ettiğimiz deneyim ve tecrübeler ışığında, 2-6 yaş aralığındaki çocuklara bilgi aşılamak üzere değil, çocuklarımızın sahip olduğu gizil yetileri, yaparak ve yaşatarak en üst düzeyde açığa çıkarmak, kaliteli ve doğru eğitim vermek için yola çıktık.

Free Steps School olarak, iki dilli ve uluslararası uyguladığımız eğitim programları ile çocuklara eğlenirken öğrenme olanağı sağlıyoruz.

Hedefimiz; 2-6 yaş arası çocuklarımızın tüm gelişim alanlarını eşit düzeyde destekleyerek, yapabileceklerinin en iyisini yapmalarını ve karşılacakları sistemlerle baş edebilme gücünü ve sorun çözme becerilerini kazanmış olmalarını, kısaca okul olgunluğuna erişmelerini sağlamaktır.

Eğitim Sistemimiz

Sınıf Yapılarımız
&
Çift Dilde Eğitim

Sınıflarımızda, akademik eğitimi ve alan eğitimi olan bir Türk, bir native öğretmen günlük işleyişi birlikte sürdürmektedir. Bu özelliklere sahip olmalarına rağmen, hyer eğitim yılı başında aldıkları süpervizyonlarla bilgileri güncellenmektedir. Çocuklarımız günlük yönergeleri İngilizce duyarlar. Önce anlama sonra konuşma gelişir. Sınıflarmızda her kültürden çocuklarımız mevcuttur. Dünyanın neresinde olursa olsun çocuklar özdeş gelişim özelliğine sahiptir.
Çift Dilde Eğitim
Anaokulunda İngilizce çocuğun yaşamında çok önemli bir rol oynar, çünkü birçok öğrenci İngilizce ile ilk defa anaokulunda karşılaşır. Rahat bir atmosfer, profesyonel bir takım ve iyi bir rol model bu deneyimi daha çekici hale getirir. Öğrencilerimiz gün boyu native öğretmenleriyle İngilizce iletişim kurarlar. Önce anlama, sonra konuşma gelişir. Okulumuzda İngilizce günlük yaşam dilidir.

Neden Free Steps

Çocuk Merkezli İşleyiş

Misyonumuz

Öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını ve kendilerine özgü niteliklerini yitirmeden sosyal ve duygusal alanda kendisini ifade etme yetisine sahip, doğal, iç ve dış dünyası ile barışık, doğayla ilişkisi güçlü, sevgisini karşılık beklemeden verebilen, empati yeteneği gelişen, teknolojiyi yerinde ve doğru kullanma alışkanlığı edinebilen, sosyal, sanatsal, kültürel ve diğer alanlardaki yetilerinin farkında olan ve onları geliştirmeye açık ulusal ve evrensel değerleri kavrayan ve onlara katkıda bulunan, kendine güvenli, çevresine saygılı, yaratıcı ve farklı düşünebilen, özgür, hoşgörülü, katılımcı, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmektir.

Vizyonumuz

Çok uluslu bir çatı altında geleceğe hazırladığımız çocuklarımızın, sosyal, duygusal ve düşünme becerilerini geliştirme, kendi kendine karar alabilme yetisi kazandırma, otonom ve özgür, yaratıcı ve duyarlı bireyler olarak, demokratik bir toplumun mutlu ve başarılı üyeleri olmalarına destek vererek birer dünya vatandaşı niteliği kazandırmaktır.

Awards & recognition

Appreciation is a wonderful thing. Have a look at the success and achievements of Asia's No. 1 preschool.
Galeri

Diğer Aktiviteler

Veli el kitapçığı için kaydolun...

Sorunuz var mı ve bizimle iletişime geçmek ister misiniz? Bizi arayın veya ziyaret edin.
0212 265 17 23

Etiler Mah. Bade Sokak No:2
Beşiktaş / İstanbul

Pazartesi – Cuma:(Okul)
09:00  – 17:00

C.tesi – Pazar:(Branşlar)
09:00  – 17:00

© 2023 – FREE STEPS SCHOOL. Tüm hakları saklıdır.